Dobre łóżko = dobry sen!

Po ciężkim dniu pracy przychodzi pora na wyczekiwany sen. Niezależnie od godziny, o której kładziemy się spać, najistotniejsze jest odpowiednie łóżko. Wydaje się to banalne, ale od tego jakie wybierzemy łóżko zależy nasz komfort snu. Jak zatem zapewnić sobie dobry sen?

Sam wybór łóżka nie powinien być taki uciążliwy. Problem zaczyna się dopiero wtedy kiedy musimy kupić odpowiedni materac, kołdrę i poduszki. Starannie dobrane elementy sprawią, że unikniemy ciągłych bólów kręgosłupa i będziemy dobrze wysypani. Zbyt gruba kołdra sprawi, że będzie nam zbyt gorąco, zaś niestarannie dobrana poduszka może wywołać bóle kręgosłupa. Nawet dobrze dobrana pościel może zapewnić lepszy sen. Ważnym elementem jest także materac.

Materac musi być przystosowany do naszych uwarunkowań fizycznych. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac może powodować częste bóle mięśni, a co a tym idzie przestaniemy się w końcu wysypiać.

Przed zakupem pościeli i materaca trzeba zastanowić się jaki wybrać komplet. Gdy mamy wątpliwości dobrze jest poradzić się profesjonalisty, który doradzi nam jak wybrać dobrą pościel i materac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *